pranie-czyszczenie-dywanow

Pralnia dywanów – dlaczego warto korzystać?


Duża część społeczeństwa czyści dywany za pośrednictwen „fachowców”, którzy wykonują to z pomocą odkurzaczy piorących (ekstraktory) często ze znikomą więdzą na ten dywanów.

Podczas takiego prania czyszczona jest tylko powierzchnia część dywanu – natryskiwany jest płyn i po chwili odrazu ściągany urządzeniem natryskowo – ssącym. W rzeczywistości podczas takiego „czyszczenia” cały brud zostaje w środku i na spodzie dywanu. Dlaczego zatem warto korzystać z usług profesjonalnej pralni dywanów? Oto procesy, które ciężko będzie nam przeprowadzić samemu w domu:

Eliminacja roztoczy

Gwarantujemy Państwu całkowite pozbycie roztoczy i alergenów, dodatkowo nanosimy specjalny preparat, którego zadaniem jest pomoc w całkowitej eliminacji roztoczy i bakterii (środek działa nawet do 9 miesięcy jest nietoksyczny i całkowicie bezwonny).

Ozonowanie dywanów

Dla najbardziej wymagających klientów, proponujemy dodatkową usługę ozonowania dywanów. Po skończonym procesie prania i suszenia, dywan umieszczany jest w specjalnej maszynie gdzie produkowany jest ozon. Zadaniem ozonu jest dezynfekcja i neutralizacja wszystkich niepożądanych zapachów z dywanu. Ozonowanie w żaden sposób nie uszkadza włókien dywanu, a dzięki niemu Twój dywan może być sterylnie czystym!

Impregncja

To kolejny etap, który ciężko przeprowadzić samemu w domu. Impregnacja jest niezbędna do utrzymania ładnego wyglądu dywanu, ponieważ tworzy niewidoczną osłonkę wokół włokien dywanu. Regulane odkurzanie wydłuża okres skutecznego działania impregantu.