pranie-tapicerki

Pielęgnacja tapicerki skórzanej w samochodzie


Przedstawiamy państwu kilka porad na temat „pielęgnacji skóry w samochodzie”.

Skóra, która jest używana do obszywania foteli w samochodzie niczym nie różni się od tej wykorzystywanej w domowych sofach. Z tego powodu preparaty przeznaczone do impregnacji skóry w samochodzie możemy z powodzeniem wykorzystać też do mebli wykonanych ze skóry w domu.

Jak dbać o tapicerkę skórzaną w samochodzie?

Fotel kierowcy zdecydowanie najbardziej wymaga dbałości, w związku z ciągłym wsiadaniem i wysiadaniem z auta jest przede wszystkim narażony na uszkodzenia (przetarcia). Dlatego warto zwrócić na niego specjalnie uwagę.

Sklepy oferują nam szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do czyszczenia oraz impregnacji tapicerki skórzanej. Stosowanie takich środków regularnie pomoże w utrzymaniu tapicerki w dobrym stanie oraz przedłuży jej żywotność.

Zwykle, aby skutecznie wyczyścić tapicerkę skórzaną wystarczy zależnie od używanego produktu spryskać lub przetrzeć brudną przestrzeń miękką szmatką do sucha. W razie potrzeby czynność należy powtórzyć. Po takim zabiegu możemy przystąpić do impregnacji skóry w samochodzie.

Impregnacji dokonujemy za pomocą specjalnego preparatu i miękkiej ściereczki (najlepiej z mikrofibry). Dozujemy produkt na szmatkę i przecieramy wcześniej wyczyszczone siedzenia samochodu do momentu , aż cały preparat się wchłonie. Ważne, aby preparat rozprowadzać regularnie na całej powierzchni skóry. Pozwoli to uzyskać jednolity, nowy i świeży wygląd tapicerek.

Regularne dbanie o tapicerki skórzane w samochodach i domach umożliwia przedłużenie ich ładnego, nowego wyglądu.